O nás

Mít krásný úsměv není zbytečný luxus – vady v postavení zubů jsou často vysoce nepraktické a mohou také znesnadňovat společenský styk. Pokud se rozhodnete nerovností ve svém chrupu zbavit, je přirozenou volbou ortodontická ordinace, jejíž ošetření – pokud je provedeno kvalitně – Vás může Vaší vady jednou provždy zbavit. MUDr. Martina Mrvová je zkušenou zubní lékařkou, která se ve své ordinaci v Litoměřicích věnuje ortodontickým službám již dlouhá léta a má tak bohaté zkušenosti s léčbou dětských i dospělých pacientů každého věku.

Mezi nejčastější ortodontické vady, se kterými nás naši pacienti navštěvují, patří výrazný předkus, mezery mezi zuby nebo nerovnosti různého typu. Platí sice, že vady podobného druhu není na rozdíl od běžných stomatologických problémů možné vyléčit ze dne na den, zároveň ale v žádném případě nejde o nijak bolestivou nebo nadměrně náročnou léčbu a pokud víte, že jste v rukou schopného stomatologa a dobře se o své zuby staráte, můžete se v drtivé většině případů těšit na velmi účinné vyléčení Vašich potíží. Tyto vady řešíme v naší ordinaci za pomoci mnoha různých typů rovnátek, snímatelných i fixních. Snímatelná rovnátka tvoří v současnosti spíše okrajový léčebný prostředek, který používáme v případě předběžné léčby dětských pacientů nebo k dorovnání zubů vyléčených jiným způsobem – jejich největší nevýhodou je totiž nutnost vysoké disciplinovanosti pacienta, bez níž není možné dosáhnout výraznějšího výsledku. Fixní rovnátka oproti těm snímacím navíc umožňují lepší manipulaci se zuby ve všech směrech. Častou, ale nepodloženou obavu pacientů ohledně vzhledu rovnátek řešíme aplikací rovnátek s průhlednými zámky, která jsou v ústech v podstatě neviditelná.

Nemá cenu popírat, že život s rovnátky má oproti životu bez nich několik nevýhod a nutnost pečlivější údržby chrupu je jen jednou z nich. Dobře promyšlená léčba pomocí rovnátek za to ale nepochybně stojí, protože Vám dokáže dát víc než jen krásný úsměv: dá Vám také sebevědomí, které jste dříve postrádali a obecně významné zlepšení kvality Vašeho života. Pokud byste rádi zlepšili stav svého chrupu k lepšímu a zajímá Vás možnost ortodontické léčby, zavolejte do naší ordinace v Litoměřicích a objednejte se na vstupní prohlídku! Těšíme se na Vás.